Шестой школьный день

План работы

ДУА «Прылепская сярэдняя школа»

у шосты школьны дзень на IІ паўгоддзе 2023/2024 навучальнага года

 

Дата Мерапрыемства Час правядзення Класы Месца правядзення Адказны
Дзень грамадзянскага  патрыятычнага выхавання
13.01.2024 Экскурсія ў Раўбічы «Музей дэкарактыўна – прыкладнага мастацтва» 09.00 – 12.00 1-4 класы Раўбічы Мацапура Л.Р.
Вусны журнал «Дарога да святыняў» 11.00 – 12.00 5-8 класы Каб.№7 Нам.дырэктара па ВР
Акцыя «Дапаможам кніжкам» 09.00 – 10.00 9-11 класы Каб.№7 Педагог – арганізатар
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 1-5 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
 

 

20.01.2024

КВН «Поры года» 10.00 – 11.00 1 – 4 класы Каб.№3 Мацапура Л.Р.
Дзелавая гульня «Самы разумны» 10.00 – 11.00 5 – 8 класы Каб.№11 Шымановіч Т.А.
Дзень Здароўя «Разам за ЗЛЖ» 11.00 – 12.00

 

9 – 11 класы

 

Спарт.зала

 

Настаўнік ФКіЗ

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая работа: Спартландыя «Мы за ЗЛЖ» 09.00 – 11.00 1-4 класы Спарт.зала Кіраўнік фіз.выхавання
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 1-5 класы Каб.№5 Чабаторова В.С.
Дзень прафесійнай арыентацыі і працоўнага выхавання
 

 

 

 

27.01.2024

Віктарына «Свет прафесій» 12.00 – 13.00 1-4 класы Каб.№6 Яўсеенка Т.А.
Відэаагляд «Прафесіі легкай прамысловасці» 10.00 – 11.00 5-8 класы Каб.№5 Скавінская І.П.
Анкетаванне «Выбар прафесіі» 09.00 – 10.00 9-11 класы Каб.№7 Нам.дырэктара па ВР
Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая работа: Спартыўная гульня «Самы, самы…» 09.00 – 11.00 1- 4 класы Спарт.зала Кіраўнік фіз.выхавання
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00

 

1-5 класы Каб.№5

 

Чабатарова В.С.
Дзень узаемадзеяння з сям’ей
 

 

 

03.02.2024

Гульневая гадзіна «Сакрэты сяброўства» 12.00-13.00 1-4 класы Каб. №6 Яўсеенка Т.А.
Музыкальная праграма «Узгадай мелодыю…» 10.00-11.00

 

5-8 класы Каб.№10

 

Арцюх А.А.
Урок мужнасці «Нам есць чым ганарыцца» 09.00-10.00 9-11 класы  Каб.№7 Кіраўнік ВПВ
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00

 

 

5 – 11 класы

 

Каб.№5

 

 

Чабаторова В.С.
Дзень грамадзянскага і патрыятычнага выхавання
 

 

 

 

 

10.02.2024

Спаборніцтвы па шашкам «Кароль і Каралева шашачнай дошкі» 10.00 – 11.00 1-4 класы Каб.№3 Мацапура Л.Р.
Квэст – круіз «Беларусь – краіна адзінства» 09.00 – 10.00

 

5-8 класы Каб.№7 Педагог – арганізатар
Інтэлектуальная гульня «Край мой беларускі» 10.00 – 11.00 9-11 класы Каб.№8 Ільчанка В.У.
Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая работа: Спартыўны марафон «Спорт – гэта жыцце» 09.00 – 11.00 1- 4 класы Спарт.зала Кіраўнік фіз.выхавання
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці » 10.00 – 12.00 5 – 11 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
 

 

 

 

17.02.2024

Дзень Здароўя «Чэмпіянат вяселага мяча» 09.00 – 10.00

 

1- 4 класы Спарт.зала

 

Настаўнік ФКіЗ

 

Дзелавая гульня «Краіна здароўя» 10.00 – 11.00 5 -8 класы Каб.№11 Шымановіч Т.А.
Спаборніцтвы па стральбе «Меткі стралок» 10.00 – 11.00

 

9-11 класы Спарт.зала

 

Настаўнік ФКіЗ

 

Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 5 – 11 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень узаемадзеяння з сям’ей
 

 

 

 

24.02.2024

Конкурс дзіцячай творчасці «Мая сям’я» 12.00 – 13.00 1-4 класы Каб.№6 Яўсеенка Т.А.
Кулінарная сустрэча «Пальчыкі абліжаш» 10.00 – 11.00 5-8 класы Каб.№8 Нам.дырэктара па ВР
Интэрактыўная хобі-выстава «Hobby-Мікс» 09.00 – 10.00 9-11 класы Спарт.зала Педагог – арганізатар
Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая работа: Спаборніцтвы па беларускім спартыўным гульням 09.00 – 11.00 1-4 класы Спарт.зала Кіраўнік фіз.выхавання
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 5 – 11 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень грамадзянскага і патрыятычнага выхавання
 

 

 

 

02.03.2024

 

Конкурс малюнкаў «» 11.00 – 12.00 1-4 класы Каб.№7 Шунькіна П.Ю.
Гульня – віктарына «Разам мы сіла» 09.00 – 10.00 5-8 класы Каб.№5 Скавінская І.П.
Віктарына «Гэта павінен ведаць кожны» 10.00-11.00 9 – 11 класы Каб.№4 Шкробаў А.І.
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 5 – 11 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
 

 

09.03.2024

Экскурсія ў пажарную частку г.Смалявічы 10.00 – 13.00 1-4 класы Г.Смалявічы Кіраўнік ВПВ
Творчы пазл «Усе пачынаецца з маці…» 11.00 – 12.00 5-8 класы Каб.№10 Арцюх А.А.
Турнір па настольным тэнісу «Залатая ракетка школы» 09.00 – 10.00 9-11класы Школа Педагог – арганізатар
Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая работа: Гульневая праграма «Вяселка настрояў» 09.00 – 11.00

 

 

1-4  класы

 

 

Спарт.зала

 

 

Кіраўнік фіз.выхавання

 

Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 5 – 11  класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень працоўнага выхавання і прафісійнай арыентацыі
 

 

16.03.2024

Разважальна – забаўляльная праграма «Супер майстар» 10.00- 11.00 1 – 4 класы Каб.№1 Максіменка С.А.
Інтэлектуальная гульня «Знаўцы рускай мовы» 11.00 – 12.00 5 -8 класы Каб.№9 Шымановіч Т.А.
Дзень Здароўя «Са спортам па шляху» 09.00 – 10.00

 

9-11класы Спарт.зала

 

Настаўнік ФКіЗ
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 5 – 11 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень узаемадзеяння з сям’ей
 

 

 

 

23.03.2024

Конкурсная забаўляльная праграма «Міс Вясна» 10.00 – 11.00 1- 4  класы Спарт.зала Настаўнікі пачатковых класаў, педагог – арганізатар
Аперацыя «Кніжцы другое жыцце» 09.00 – 10.00 5-11 класы Бібліятэка Нам.дырэктара па ВР
Віктарына «Мы памятаем і шануем» 10.00 – 11.00 9-11класы Каб.№4 Шкробаў А.І.
Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая работа: гадзіна гульняў і забаў «Ад усмешкі стане ўсім святлей» 09.00 – 11.00 1 – 4  класы Стадыен Кіраўнік фіз.выхавання
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 5 – 11 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень грамадзянскага і патрыятычнага выхавання
 

 

30.03.2024

Спаборніцтвы па піянерболу «Мяч над сеткай» 09.00 – 10.00 1 – 4 класы Спарт.зала Настаўнік ФКіЗ
Лінгвістычны марафон  «З англійскай мовай на ТЫ…» 11.00 – 12.00 5 – 8 класы Каб.№7 Шунькіна П.Ю.
Першынства школы па валейболу 10.00 – 11.00 9 – 11 класы Спарт.зала Настаўнік ФКіЗ
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 5 – 11 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
 

 

 

06.04.2024

Творчы майстар – клас «Алімпійскія гульні» 09.00 – 10.00 1-4 класы Каб.№5 Педагог – арганізатар
Танцавальна – забаўляльная праграма «У рытме музычных агнеў» 11.00 – 12.00 5 – 8 класы Спарт.зала Арцюх А.А.
Віктарына «58 пытанняў пра Беларусь» 10.00 – 11.00 9 – 11 класы Каб.№7 Шкробаў А.І.
Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая работа: Спартыўнае свята «Непаседы» 09.00 – 11.00 1 – 4 класы Спарт.зала Кіраўнік фіз.выхавання
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 14.00 5 – 11

класы

Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень працоўнага выхавання і прафісійнай арыентацыі
 

 

 

 

13.04.2024

Аперацыя «Абяліск» 11.00 – 12.00 1- 4 класы Помнікі Кіраўнік ВПВ
Творчы лэпбук «Свет прафесій нашых бацькоў» 09.00 -10.00 5 – 8 класы Каб.№7 Педагог – арганізатар
Інфармацыйная пазнайка «Прафесій чарада на кніжных старонках» 10.00 – 11.00 9 -11 класы Каб.№7 Нам.дырэктара па ВР
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 5 – 11 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень узаемадзеяння з сям’ей
 

 

 

 

 

20.04.2024

Дзень Здароўя «Школьнае першынства па легкай атлетыцы» 09.00 – 10.00 1 – 4 класы Спарт.зала Настаўнік ФКіЗ
Віктарына, да міжнароднага Дня Зямлі 10.00 – 11.00 5 – 8 класы Каб.№5 Скавінская І.П.
Спаборніцтвы па баскетболу «Краіна Баскетболія» 11.00 – 12.00 9 – 11 класы Спарт.зала Настаўнік ФКіЗ
Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая работа: Спартыўная гадзіна «Толькі наперад!» 09.00 – 11.00 1 – 4  класы Спарт.зала Кіраўнік фіз.выхавання
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 12.00 – 12.00 5 – 11 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень грамадзянскага і патрыятычнага выхавання
 

 

 

27.04.2024

Экскурсія «Па сцяжкам малой Радзімы» 10.00 – 11.00 1 – 4 класы В.Прылепы Скавінскі С.У.
Жывы часопіс «Мая радзіма – Беларусь» 09.00 – 10.00 5 – 8 класы Каб.№7 Педагог – арганізатар
Акцыя «Чысты лес» 11.00 – 12.00 9 – 11 класы В.Прылепы Ільчанка В.У.
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 5 – 11 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень здаровага ладу жыцця
 

 

 

 

04.05.2024

Забаўляльная праграма «Быць здаровым – здорава!» 10.00 – 11.00 1- 4 класы Спарт.зала Максіменка С.А.
Спаборніцтвы па настольным тэнісу 11.00 – 12.00 5 – 8 класы Школа Шунькіна П.Ю.
Акцыя «Забей на курэнне» 09.00 – 10.00 9 – 11 класы Спарт.зала Педагог – арганізатар
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 5 – 11

класы

Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень працоўнага выхавання і прафісійнай арыентацыі
 

 

 

 

11.05.2024

Квэст – гульня «Перамога» 10.00 – 11.00 1-4 класы Школа Скавінскі С.У.
Турпаход «Сцяжынкамі малой Радзімы» 09.00 – 12.00 5-8 класы В.Прылепы Нам.дырэктара па ВР
Наведванне вайскавой часткі 3310 у в/г Аколіца 11.00 – 12.00 9-11 класы в/ Аколіца Кіраўнік ВПВ
Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая работа: Спартыўная эстафета «Вяселы мяч» 09.00 – 11.00 1 – 4 класы Спарт.зала Кіраўнік фіз.выхавання
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 1 – 5 класы Каю.№5 Чабатарова В.С.
Дзень узаемадзеяння з сям’ей
 

 

18.05.2024

Спартландыя «Мы разам» 10.00 – 11.00 1-4 класы Стадыен Скавінскі С.У.
Дзень Здароўя «Два капітаны» 09.00 – 10.00 5-8 класы Спарт.зала Настаўнік ФКіЗ
Віртуальнае падарожжа «Па слядам Пабеды…» 11.00 – 12.00 9-11 класы Спарт.зала Кіраўнік ВПВ
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 1-5 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.
Дзень грамадзянскага і патрыятычнага выхавання
 

 

 

 

 

25.05.2024

Экскурсія на МК «Курган Славы» 09.00 – 12.00 1-4 класы МК «Курган Славы» Максіменка С.А.
Фільматэка «Беларусь. Здабытак рэспублікі» 09.00 – 10.00 5-8 класы Настаўніцкая Педагог – арганізатар
Экскурсія ў музей г.Мінск 11.00 – 14.00 9-11 класы Г.Мінск Ільчанка В.У.
Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая работа: Спартыўнае свята «Усе на СТАРТ» 09.00 – 11.00 1-4 класы Спарт.зала Кіраўнік фіз.выхавання
Аб’яднанне па інтарэсах «Гадзіна творчасці» 10.00 – 12.00 1-5 класы Каб.№5 Чабатарова В.С.

 

Намеснік дырэктара па ВР